Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Půlhodinový manžel

16. 03. 2013 8:41:40
K sepsání tohoto blogu jsem byla donucena okolnostmi: jednak zveřejněním blogu Sám sobě hodinový manžel... a dále pak následným nekalým bojem v diskuzi s několika dalšími zájemkyněmi o inzerované služby. Vzhledem k tomu, že pro nezasvěcené může tato diskuze působit nepřehledným a zmatečným dojmem, dovolte abych vám ujasnila základní myšlenku celého počinu...

Bloger Jiří Mitáček se tak trochu pochlubil, jak je šikovným a zručným jedincem. Jako by netušil v jakém prostředí se pohybuje, na závěr své sebechvály vetkl též nabídku pro případné zájemce (pochopitelně z řad žen, po chlapech žádnou fotku nechtěl), že by případně vypomohl s různými maličkostmi v domácnosti. Nejzajímavější z celé této inzerce byl ovšem požadovaný honorář. Cituji: "Šeky s nadšením přijímám. V podobě dobrého slova, poplácání po rameni, případně i pohlazení."

Já se teda přiznávám, že to pohlazení jsem v tom fofru nějak přehlídla, ale i přes to, nebo možná právě proto se mezi čtenářkami strhla mela o urychlené zajištění inzerovaných služeb. Naivně jsem si myslela, že dotyčný bloger je člověk citlivý, empatický a chápající svízelné situace potřebných. Jak se ale ukázalo vzápětí v diskuzi, nejen že takovým není on sám, tyto vlastnosti chybí i naprosté většině čtenářek (vlastně všem). Ve své urputné snaze o urvání si kousku tohoto řemeslného klenotu neváhaly použít zbraně jakými je gravidita (Medková), případně přízeň ve Vladivostoku (Andrlová). Také fotografie Mikové je ze zbraní, jež by pro příště měly být zakázány. O lingvisticky dokonalém ukecávacím umění Maškové snad rovnou raději pomlčím. Zní to neuvěřitelně, ale snad jediným, s kým se tentokrát dalo v diskuzi mluvit zcela normálně byl Boháček...

A tak dále stojím před problémem, o kterém jsem si chvíli myslela, že by mohl být zdárně vyřešen za použití služeb dotyčného blogera. Víte vy vůbec, co je na takovým domečku práce? A že já jsem teda taky celkem dost šikovná... Třeba nedávno...

Nějak se stalo, že mi začal protýkat záchod. Tyto situace už mám celkem obstojně zmapované, za svůj život jsem si těchto protékacích záležitostí opravila již několik a vždy bez pomoci druhých (hlavně teda chlapů tím myslím). Ovšem tentokrát jsem narazila. Nemohla jsem se totiž dostat přes ten čudl do tý nádržky. A protože v tu chvíli mi přišel mail od jednoho nešťastníka (on to teda v tu chvíli ještě netušil, že je nešťastník, ale myslím, že to pochopil velice záhy), neváhala jsem se svěřit se svými problémy a už jenom čekala, jestli se dle předpokladu přeptá, co přesně se mi s tím hajzlíkem děje a doplní radu co s tím. A tak se stalo... Na dotaz: "kudy to teče? přepadovým ventilem z vrchu, nebo protíká těsnění mezi nádobou a potrubím/záchodem?" jsem zaslala technický popis následujícího znění. "kudy to protejká nevím, protože je to tam nějak "zašroubovaný" ten čudl, co se jím splachuje, jako normálně se hejbe nahoru a dolů, ale nejde oddělat ta vrchní deska. já jsem si takhle už právě opravila spousty těchhle protejkacích patálií, ale tady se do tý nádržky nemůžu dostat. tady v tom domečkovým hajzlíku nevím kudy dovnitř. teda ono to jde asi jenom vrchem, ale jak mám to víko dostat dolů? skleněný to je. nebo teda keramický... a teče to teda... to nevím, co to je za termíny, takže jako kolem celý tý mísy jako tudy co to splachuje... CHÁPEŠ TO? ne, viď? já se ti nedivím... tak zkus..."

Velmi optimisticky vyzněla odpověď, která přišla vzápětí: "Chápu to, nejsem blbej:)))" a následující pokyny: "Kolem toho čudlu je nějaká patrně střibrná objímka, že? Uvnitř má vroubky a existuje na to takový klíč, ale když budeš šikovná, popřipadě zkusíš trošku třeba olivovýho oleje kápnout ' pod tu objímku' tak ji odšroubuješ. Pak půjde ta vrchń část té nádobky oddělat a zjistíš kudy to teče:) Někdy to způsobí tvrdá voda a jak se uvolní vodní kámen a dostane se pod to těsnění tak to protíká-nebo to jde přepadem, to musíš zjistit...Zkus si vzít když tak kus hadru a když napůl umáčkneš ten splachovací čudl, zkus vyštoubovat tu objímku... Pak napiš:) :))))"

Největší radost jsem v tu chvíli měla z toho, že dotyčný dobrovolník opustil terminologii ryze mužskou a přistoupil na vyjadřovací prostředky mé, tudíž jsem mu téměř začala rozumět. Vykonala jsem tedy zhruba to, co po mně chtěl, až na ten olejíček, to jsem se nezdržovala a poté odeslala depeši: "tak teče to, že ten plovák leze až nahoru a nezasekne se včas a pak to protejká kolem toho, asi přepad to je, že jo? vprostřed kolem toho splachovadla? tyhle instalatérský termíny mi fakt nejdou. no co by to bylo jinýho... kolem přepadu. tak co si mám koupit?"

Dospěla jsem k názoru, že není třeba se dál zdržovat a čekala už jenom na radu ohledně pojmenování vadné součástky, kterou zakoupím a hbitě vmontuju hned druhý den a dílo bude dokonáno. A zde se projevily rozdíly mezi mužským a ženským přístupem: zatímco já jsem měla prakticky vyřešeno, chlap se potřebuje dopátrat detailů. Nechápu k čemu... Následovaly tudíž tři maily, na které jsem při nejlepší vůli nebyla schopna odpovědět...

"Kdyź ten plovák rukou nadzvedneš, přestane to týct? Je tam sposta takových nastavovadel, jedna z možností je že ten plovák je nastavenej moc nízko ale výš nemůže jít, protože vyšší hladiny ta voda která jej posouvá nahoru nedosáhne... Protože začne padat do přepadu. A nebo je někde nějaká páka zanesená... Stačí vyčistit. je na tom vodní kámen? Důležite ovšem je, jestli je chyba v plováku (tj jestli když jej zatlačíš nahoru rukou, přestane přitýkat voda)"

"Prostě buď je chyba v plováku protože nesepne ten ventil, nebo je plovák ok a chBa je v tom ventilu. "

"Tak coooooooo?:)" V této chvíli jsem měla zhruba půl hodiny hlavu vraženou v nádržce, vysunovala a zasunovala plovák a snažila se pochopit co se to po mně vlastně chce. Po oné pěkné půlhodince jsem byla konečně schopna odpovědět na vznesený dotaz: "tak když ten plovák vysunu nahoru, tak to přitejká pořád. právě že ten plovák vyplave moc nahoru a nezarazí se včas, a pak to přetejká přes ten přepad."

No nebudu to popisovat celý, vyměnili jsme si ještě několik mailů, já strávila pěkný večer s hlavou zabořenou v míse, do toho se mi chtělo každou chvíli čůrat, jak pořád tekla ta voda a nakonec jsem rezignovaně zandala zpátky víko od nádržky spolu s odhodláním, že hned ráno zavolám prvnímu instalatérovi a nechám si to spravit. To jsem ovšem ještě netušila, že jak jsem se celej večer rejpala v tý nádržce, tak jsem nějakým záhadným a mně bohužel naprosto nepoznaným způsobem celou záležitost opravila. Ten záchod od tý doby neprotejká. Čili se mi potvrdilo, že jsem sice velice šikovná, ovšem spíš tak nějak namátkou. A proto jsem tak zajásala, že bych na případné další nutné práce měla výbornou nabídku výpomoci. Bohužel, jak jsem se již zmínila, dotyčný bloger není z těch, jež by cítili s potřebnými a v urputném boji o pořadí vyřízení žádostí mě umístil až na páté místo, čímž si zajistil mé doživotní opovržení. A tak mi nezbývá, než se obrátit k široké veřejnosti. Pokud by mezi vámi, pánové, byl někdo šikovný, kdo by za výše uvedený honorář byl ochoten vypomoci, tak se mi ozvěte v diskuzi. Děkuji srdečně a jsem s pozdravem.

Na závěr bych připojila malý seznam prací, které je třeba vykonat ke zdárnému přežití v domečku: výkop za východní stěnou příbytku hluboký cca půl metru, délky 10 m, položení drenáže, odizolování stěny a zavezení kamením; stavba komína; obestavba krbové vložky, horkovzdušné rozvody tepla; omítnutí stěn v "letním" pokoji, zateplení stropu (toto není až tak důležité, počká i třeba do příštího roku); vytvoření obytného prostoru na půdě, která je nyní neobyvatelná, což značí především odizolování, obložení, vytvoření prostoru pro ložnici a na druhé straně schodiště čtenářského koutku, zabudování střešních oken, stavba dřevěného schodiště vedoucího do půdních prostor; přidělání části policové stěny v obýváku. Na maličkostech typu vybudování skleníku v prostoru mezi letním pokojem a krovem, navezení zeminy apod. se dohodneme v průběhu již započatých prací. Vzhledem k nenáročnosti celé akce jsem si dovolila upravit i profesní časový údaj.

Takže prosím pěkně, zájemci netlačte se, jak my u pana Mitáčka, hezky se nahlašte, já sepíšu pořadník a než se vás sejde víc, tak jdu zatím vybagrovat větší parkoviště, trochu rozhrnout plac před domečkem, abyste se sem všichni vešli...

Autor: Ivana Vavřinová | sobota 16.3.2013 8:41 | karma článku: 20.84 | přečteno: 1524x

Další články blogera

Ivana Vavřinová

Vánoční kráva

Tak vám chci jenom připomenout, že Vánoce jsou už teda v plným běhu. Alespoň v obchodech, jak jsem si stihla všimnout...Včera jsem byla posedět s kamarádkou, neboť slavila v květnu padesátiny, takže jsme to konečně šly oslavit.

6.11.2015 v 12:32 | Karma článku: 13.49 | Přečteno: 567 | Diskuse

Ivana Vavřinová

100 km pěšky za jediný den

Včera večer mi přišel mail od mého spolužáka, kde stálo:

14.3.2015 v 16:16 | Karma článku: 14.36 | Přečteno: 1006 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Radomír Stárek

Výměna vedení nebo rekonstrukce energetické sítě a omezení vlastnických práv

Máte na Vašem pozemku vedení elektřiny, plynu, vody apod. již několik desetiletí a nikdy jste nedostali žádnou náhradu? Teď svitla naděje majitelům pozemků - obcím i občanům.

20.11.2017 v 19:28 | Karma článku: 18.87 | Přečteno: 590 | Diskuse

Karel Trčálek

A kdy se ultrakatolíci omluví prof. Halíkovi?

Vážený bloger pan Kavka se ptá, kdy se prof. Halík omluví kardinálu Dukovi. Ale když po nějaké osobě chceme omluvu, mohli bychom se jí taky omluvit za to, co jsme na ni nakydali, a nenakydali jsme toho na ni zrovna málo, že

20.11.2017 v 19:01 | Karma článku: 14.62 | Přečteno: 557 | Diskuse

Martin Faltýn

Partajní hrátky

Jistě řada z vás zná britský sitcom Jistě, pane ministře i pokračování Jistě, pane premiére. Je neuvěřitelně nadčasový. I vzhledem k tomu, co nám předvádějí poslanci při svém prvním zasedání.

20.11.2017 v 18:04 | Karma článku: 19.61 | Přečteno: 327 | Diskuse

Pavel Nitka

Všichni chtějí dobro, jen si ho každý představuje jinak

Přiznávám, jsem občas masochista. Občas si prostě vědomě způsobuji utrpení a nevadí mi to. Dokonce si to i užívám. Třeba zrovna dnes. Dobrovolně sleduji ustavující schůzi PS PČR...

20.11.2017 v 16:11 | Karma článku: 28.72 | Přečteno: 833 | Diskuse

Michal Dokoupil

Já, versus šílený čínský otec

Rodinné vztahy a jejich pravidla jsou v Číně, jak je asi většině známo, poněkud komplikovanější než v Evropě. Já se o tom mohl přesvědčit na vlastní kůži.

20.11.2017 v 16:00 | Karma článku: 22.61 | Přečteno: 739 | Diskuse
Počet článků 154 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2485
Za nemnoho let mi bude padesát. Cítím se mladá a jsem plná optimismu, že mě v životě čeká ještě spousta hezkých zážitků. A protože jsem jich dosud zažila hodně a nechci na ně zapomenout, chytám je a píšu do tohoto blogu...


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.